Koubek: Neváhal jsem ani vteřinu!

Koubek: Neváhal jsem ani vteřinu!

05.06.2017 05:14

Charitativní utkání, které proběhne na začátku příštího týdne v Chomutově, se rychle blíží. Přijede na něj i brankář pražské Sparty Tomáš Koubek, který se na vyprodanou halu těší! Přijdete také?

V charitativním utkání na podporu Vladimíra Mikuláše, které se koná v pondělí 12. června 2017 v chomutovské sportovní hale, mohou diváci čekat zvučná jména ze zelených trávníků. Jedním z fotbalových reprezentantů, kteří se zde představí, je i sparťanský brankář Tomáš Koubek. „Nemohl jsem zůstat stranou, Vláďa Mikuláš pro mě není pouze masérem reprezentace, ale musím říci, že je to i můj kamarád,“ vysvětluje 24letý strážce branky letenského klubu. „Když jsem se o chomutovském utkání dozvěděl, neváhal jsem ani vteřinu, jestli se ho zúčastním. Věřím, že to bude fajn propagace, že si to Vláďa užije a také, že přijde hodně diváků,“ vzkazuje.

Čtyřicetiletý Vladimír Mikuláš patří k předním odborníkům na sportovní a rekondiční masáž a v roli fyzioterapeuta působí u fotbalové i futsalové reprezentace. Před několika měsíci mu byla diagnostikována zatím nevyléčitelná nemoc ALS, způsobující degeneraci a ztrátu buněk centrální nervové soustavy. Mikuláš se však rozhodl s ní bojovat a fotbalisté a futsalisté mu v tom chtějí pomoci v rámci projektu Futsal za život, jehož je chomutovské utkání součástí.

Účast na charitativním utkání potvrdila v minulých dnech řada reprezentantů, např. Theo Gabre Selassie (Brémy), Tomáš Sivok (Bursaspor), Daniel Pudil (Sheffield), Marek Suchý (Basilej), Milan Škoda (Slavia), Michael Krmenčík (Plzeň), Martin Pospíšil (Jablonec) a jedná se i o účasti dalších. „To, že se bude hrát na parketách, neřeším,“ vysvětluje Koubek, který je na jiný povrch připravený. „Konfrontace s futsalisty bude zajímavá, když to člověk vidí v televizi je poznat, že je to něco jiného. Ale těším se na to.“

Vstupenky na utkání budou od středy v prodeji v pokladně chomutovské haly. Jejich cena je 100 Kč a veškerý výtěžek z akce půjde ve prospěch transparentního konta projektu Futsal za život. „Pokusíme se také Vláďovi předat co nejvíc pozitivní energie, kterou v boji s ALS potřebuje. Sám to skvěle zvládá, výborně se k boji s nemocí postavil. Rádi se s ním v Chomutově uvidíme a podpoříme ho,“ vzkazuje Tomáš Koubek.