Bude to zážitek, říká trenér

Bude to zážitek, říká trenér

09.06.2017 08:30

Trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann byl jedním ze strůjců myšlenky odehrát charitativní zápas mezi jeho a fotbalovou reprezentací. Věří, že pomůže projektu Futsal za život.

Reprezentační trenér Tomáš Neumann byl z myšlenky charitativního zápasu proti fotbalové reprezentaci nadšený: „Takový zápas se automaticky nabízel díky tomu, že je Vláďa Mikuláš v obou realizačních týmech. Pomoc jde nejen z futsalu, ale i od jeho kamarádů z reprezentace fotbalu. Realizace nápadu je jeho skvělou podporou. Sám Vláďa už se vyjádřil, že takový zápas byl jeho sen.“

Hrát se bude v Chomutově. Tamní prostředí je pro futsalový zápas téměř ideální. „Zvolili jsme Chomutov záměrně, protože jsme tam již několikrát našli svoje zázemí. Víme, že tam je skvělé divácké prostředí,“ zdůraznil Neumann a pokračoval: „Vsadili jsme na jistotu. Byl bych velmi překvapen, kdyby si diváci na tuto akci cestu nenašli. Všechny srdečně zvu. Je to takový dárek pro ně za to, že futsalu udržují svou přízeň a věrnost.“

Poskládat fotbalovou reprezentaci nebylo jednoduché. Hráčům těsně před pondělním zápasem začíná dovolená. „Neúčast nemůžeme hráčům vytýkat, protože většina už měla domluvenou dovolenou na neděli. Jejich odpočinek je velmi krátký, některé kluby dokonce začínají v pondělí přípravu. I tak se můžeme těšit na nabitý kádr fotbalistů, kterým touto cestou chci poděkovat. Ve svém volnu jedou podpořit Vláďu,“ děkoval Tomáš Neumann.

Speciální zápas to bude i pro českou futsalovou reprezentaci. „Prvotní je, že všichni chtějí podpořit Vláďu. Zápas se dělá prioritně kvůli projektu Futsal za život. Pro mnoho našich hráčů to bude neuvěřitelný zážitek, proti reprezentantům fotbalu se nehraje každý den,“ dodal trenér českých futsalistů.